עצומה להפסקת מימון שימוש ציני בשואה

לכבוד שר התרבות והספורט מיקי זוהר,

אנו החתומים מטה, דורשים להפסיק מידית את התמיכה התקציבית של משרד התרבות והספורט, במוזיאון בית לוחמי הגטאות, וכן לפיטוריו לאלתר של מנכ"ל המוזיאון, בשל שימוש ציני ופוליטי בשואה, הנעשה במסגרת המוזיאון, לצורך תמיכה בהפגנות השמאל.

בימים אלה, בהם אנו מציינים 80 שנה למרד גטו ורשה, פרסם מנכ"ל מוזיאון בית לוחמי הגטאות, מר יגאל כהן, טור דעה מזעזע באתר וואלה, תחת הכותרת: "השיעור החשוב ממרד גטו ורשה – למרוד כנגד אי צדק", ובו הוא כותב: "היום, 80 שנה אחרי אותו אירוע מכונן, נראה כי יש להישיר מבט אל מול המציאות המשתנה ממש ברגעים אלו מול עינינו ולקחת את המרד למקום אחר".

בנוסף על ההשוואה המקוממת בין מרד גטו ורשה להפגנות השמאל, יזם המוזיאון מפגשי שיח על "דמוקרטיה" ו"אקטיביזם" אשר אינם קשורים לשואה אלא לפוליטיקה ולאקטיביזם השיפוטי, וכמובן שבחר לקיים את האירוע והעצרת המרכזית של יום השואה במעמד אורחת הכבוד, נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות.

מוזיאון זה, המקבל תקציב מטעם מדינת ישראל, אמור לשמר ולהנחיל את זיכרון השואה, ולאחד את כל חלקי העם, ולא לחלל את זיכרון השואה בשימוש ציני ופוליטי על מנת לקדם אג'נדה.מספר טלפון ודואר אלקטרוני אינם שדות חובה ולא יפרסמו, אלא ישמשו לצורך אימות בלבד

מתוך פרסומי מוזיאון בית לוחמי הגטאות