חדשות מזווית אחרת

משטח דמוי עץ למטבח

מתכננים מטבח חדש לפסח? אי במטבח? הכירו את המשטחים דמויי העץ: דוגמאות, יתרונות, חסרונות והמלצות

נתחיל בעובדה שהכתבה הזו אינה שיווקית. היא לא באה לשכנע אתכם אם כן או לא לקחת מוצר מסוים ושל איזו חברה. אז תרגישו חופשי לקרוא אותה בלי לחשוב שאנחנו מנסים להשפיע עליכם לכאן או לכאן, וגם לעדכן בתגובות בניסיון שלכם, וכן אם אתם מכירים עוד דגמים שלא כתבנו עליהם. המטבח הביתי מזמן כבר עבר מתפקיד של מקום יצור אוכל לאובייקט עיצובי המזמין פנימה אל הבית, בעל משמעות כמו סלון, לעיתים באמצעות "אי" המזמין לשבת ולהתכבד. יש את אלה שיחפשו מטבח סטנדרטי פשוט, יש את אלה שיעדיפו עיצוב מודרני ויש דוקא את אלה שיעדיפו עיצוב כפרי.

האי, שחדר לאופנה, לרוב משמש גם שולחן וגם משטח עבודה, ולכן המשטח שעל גביו יהיה משיש, או מגרניט פורצלן, או מעץ (בוצ'ר). עץ מקנה אווירה ביתית חמימה. היתרון שלו, שאף דמוי עץ לא יראה מושלם כמוהו. אך כמו לכל דבר טוב, ישנם גם חסרונות, ביניהם הרגישות למכות ולשריטות. יש כאלה שלא יתרגשו ויראו בכך דוקא אוטנטיות לאלמנט כפרי, כמו רהיט משופשף בצבע תכלת, שבקצותיו הצבע מתקלף ורואים את העץ החום מבצבץ, אך עם כל הכבוד לאוטנטיות של שריטות, ישנם חסרונות נוספים פחות נחמדים, בשל היותו עץ, כמו הרגישות לרטיבות, וכן חסרונות דומים לאלה של משטחי אבן ושיש, כמו ספיגת כתמים וחוסר האפשרות להניח על גביו סיר רותח באופן ישיר. כדי לפתור את הבעיות הללו, בשנים האחרונות פותחו משטחים דמויי עץ. החסרונות והיתרונות שלהם די הפוכים מאלה של עץ אמתי. החיסרון המובן, בעלי עין חדה יבחינו מיד שלא מודבר בעץ טבעי, אך ישנם משטחים שעדיין מספיק מהממים. החיסרון הנוסף הוא הרגישות של המשטחים הללו לסדקים, בעיקר בהתקנה, יותר מאשר משטחי עץ אמתי ושיש. היתרונות מרובלים על החסרונות. הם פחות רגישים לשריטות מאשר עץ, ואינם רגישים לרטיבות, לספיגת כתמים ולמגע ישיר של סיר רותח. מה שאומר גם, שניתן להתקין בהם כיור וכיריים, מה שלא מומלץ להתקין במשטח עץ אמתי. אגב, בגלל שהם אינם סופגים וכן עמידים בפני רתיחה, ישנם דגמים שהמעוניינים בכך יוכלו להכשיר אותם לפסח, אך יש לברר זאת לפי דגם באופן פרטני.

אילוסטרציה
📷 צילום: Pexels – Andrea Piacquadio

אם אתם מחליטים ללכת על משטח דמוי שיש, בכדי להקל עליכם, אספנו מקבץ דוגמאות של משטחי כאלה הנמכרים בחנויות השונות בארץ. לחיצה על שם הסדרה תציג את הדוגמאות השונות שהיא כוללת. עם זאת, לאור הניסיון, חשוב לנו להוסיף כמה המלצות:

  • הצבעים במחשב אינם משקפים את המציאות. ראינו דוגמאות שבמציאות נראו יפות יותר, ולהפך. מומלץ לראות את הדוגמאות במציאות.
  • מומלץ לגשת למחסנים, ולראות את המשטחים בגודל מלא ובאור יום. לא בדוגמיות של חתיכות קטנות ולא בתאורה מלאכותית.
  • חלק מהמשטחים כוללים דוגמאות של "עיניים" כמו בעץ אמתי. אם אם אוהבים את זה, וסביר להניח שכן, כדאי לתכנן את מקום החיתוך לכיריים ולכיור, כך שעדיין יוותרו לכם העיניים שאתם אוהבים.
  • אם אתם מתכננים להשתמש במשטחים ענקיים, ישנם משטחים בעלי דוגמאות מיוחדות המיועדות לכך, כך שאם תחברו כמה פלטות הדוגמאות ימשיכו. לצערנו לא ראינו כאלה בקטגוריה של דמויי עץ. מה שאומר שאם תחברו כמה משטחים דמויי עץ מקום החיבור יבלוט לעין, לכן רצוי לא לחרוג משלוש מטר. אם אתם בכל זאת נאלצים לעשות זאת, תמדדו בעצמכם את הפלטות. חלק מהן מגיעות בגודל יותר גדול ממה שרשום באתר הרשמי של החברות המשווקות אותן.
  • כדי שהמשטח יראה כמו בוצ'ר, כדאי לעבות את הצדדים מעט מעבר לעובי של משטח שיש.  את החתיכות לעיבוי כל צד עדיף לחתוך בהתאם מאותו הצד של הפלטה, כך שהדוגמה של העץ מעל המשטח תמשיך גם על העיבוי שלו בכל צד, כפי שנראה עץ אמתי.
  • בגלל שהם רגישים לסדקים, בעיקר בהתקנה, יותר מאשר משטחי עץ אמתי ושיש, כדי שהם יותקנו בצורה מקצועית וכדי שתוכלו לממש את האחריות, אתם חייבים לודא שהמתקין שלכם מורשה על ידי החברה שמשווקת את המשטח, להתקנת משטח מהסוג הזה, ולא רק מורשה להתקנת משטח שיש רגיל.
Aldem—Detalle Aldem—Tabla-3D-v5 Ananke—Detalle Ariane—Tabla-3D Ariane—Tabla-3D-web Bento—Detalle Bento—Tabla-3D-v5 Borea—Detalle-A Borea—Detalle-B Borea—Tabla-3D Makai—Provisorio-Detalle Makai-Provisorio—Tabla-3D Valterra—Detalle Valterra—Tabla-3D-v4
Corda Fumo Sabbia
La Bohème-B01 לה בוהם 329 SUMMER DALA סאמר דלה 215 Winter Dala ווינטר דלה 214
BAIO BUCKSKIN

כתיבת תגובה