חדשות מזווית אחרת

טרור יהודי?

האם יש דבר כזה טרור יהודי? מיהם הפוליטיקאים מהימין שטוענים שהטרור היהודי מסוכן יותר מהטרור המוסלמי? האם התקשורת מכירה בטרור מוסלמי?

תוכן העניינים:

השוואת כמות הנרצחים בטרור

ע"פ הערך בויקיפדיה "טרור יהודי בישראל", 61 ערבים נרצחו בידי יהודים. חשוב להדגיש כי כמחציתם נרצחו ע"י ד"ר ברוך גולדשטיין – מפגע אחד בודד באירוע אחד.

ע"פ נתוני המוסד לביטוח לאומי מ 2021, באתר "לעד" מתועדים 4176 נרצחים שנרצחו ע"י ערבים על רקע לאומני. חשוב להדגיש כי ערבים רצחו יהודים על רקע לאומני עוד הרבה לפני ההתיישבות ביהודה ושומרון המכונה בשמאל "הכיבוש".

ודאי שיש להלחם בונדליזם שמבצעים יהודים נגד רכוש של ערבים וכל שכן במעשי רצח, אך ביחס לכמות הרוצחים ואירועים בהם יהודים רצחו ערבים, קשה להגדיר קיימות של "טרור יהודי".

לו המצב היה הפוך, כלומר עד היום היו נרצחים 61 יהודיים ע"י ערבים, וכמחצית הנרצחים היו מאירוע אחד ע"י רוצח אחד, אין ספק כי על אף הזעזוע מכל רצח, עדיין היו מתייחסים לאותם הרוצחים כיוצאי דופן והיה פה שלום אמת.

מרבית החברה היהודית מגנה את הרוצחים היוצאים מקרבה. מדינת ישראל עושה מאמצים על מנת לתופסם ולהשליכם לכלא. היא הרסה את קברו של גולדשטיין, אך הקימה גשר בכביש 752 כדי לא לפגוע בקדושת הקבר של עז א-דין אל-קסאם, שהקים ארגוני טרור שרצחו יהודים, ועל שמו נקראים הפלג הצבאי של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, וכן רקטות הקסאם הנורות לעבר יישובים ישראליים סביב רצועת עזה. גם חברת 'קרור אחזקות בע"מ' בעלת הקרקע עליה קיים בית הקברות, אינה יכולה לבצע שימוש בקרקע שבבעלותה. 

מנגד, החברה הערבית רואה ברוצחיה גיבורים. אם הם נהרגו היא רואה בהם קדושים, מקימה להם מצבות מפוארות ולמשפחותיהם סוכות אבלים. השלטון הערבי הופך אותם למודלים לחיקוי כשמנציח אותם בספרי הלימוד של בתי הספר, בשמות הרחובות והכיכרות, ומעניק למשפחותיהם משכורות קבועות.

התקשורת השמאלנית מכנה רצח של ערבים ע"י יהודים "טרור יהודי" ומקדישה לכתבות בנושאים הללו באנרים עם עיצוב מיוחד של הכיתוב הזה. מאידך, רצח של יהודים ע"י ערבים היא לא מכנה "טרור ערבי" או "טרור מוסלמי". כשיהודי רוצח, הרקע הלאומני ברור וההאשמה מוטלת על הציבור והרבנים שכביכול עומדים מאחוריו, בעוד שכשערבי רוצח, פעמים רבות הוא מוצג כ"אלמוני", "הרקע אינו ברור", והרוצח מוגדר "מפגע בודד" עם "בעיות נפשיות".

📷 באנרים מתוך חדשות ynet: "טרור יהודי":

📷 באנרים מתוך חדשות ynet: "טרור" ללא זהות הלאום:

ב 11/05/2011 הופיע ראש השב"כ יובל דיסקין במסיבת עיתונאים לרגל סיום תפקידו. בתגובה על רצח משפחת פוגל, יוסף לבנת וכל הפיגועים שארעו בתקופת כהונתו בתפקיד אמר כי: הטרור היהודי "חמור יותר מהטרור הפלסטיני".

ב 03/01/2019 התראיין ראש השב"כ עמי איילון לעיתונאים שלום קיטל ונעמה סיקולר בתכנית "קיטל וסיקולר" ברדיו כאן ב', בעקבות הצתת כנסיית הדורמציון, אירוע בו ביהמ"ש זיכה את החשודים וכן בעקבות מותה של עאישה א-ראבי, אירוע שאף בו ביהמ"ש זיכה את החשודים ועד היום לא הוכח כפעולת טרור שנעשתה בידי יהודים. איילון אמר כי: "מבחינת הסכנה לקריסה פנימית של דמוקרטיה הוא יותר מסוכן מהטרור האסלאמי הפונדמנטלי הפלסטיני… אני לא משווה. אני טוען שזה יותר חמור! בטווח הארוך זה יותר חמור לקיומה של מדינת ישראל כמדינה".

ב 11/01/2019 התראיין שוב ראש השב"כ לשעבר עמי איילון לעיתונאי עידן קוולר ברדיו גלי צה"ל: "אני מדגיש, זה האיום החמור ביותר על הממלכתיות הישראלית. הוא חמור יותר מהטרור האיסלמי פלסטיני".

חשוב לציין:

בראיון לידיעות אחרונות שפורסם ב 14/11/2003, הציע איילון כיצד לפנות מתנחלים שלא ירצו להתפנות מרצון: "בחיי כל מדינה או אומה יש יותר מאלטלנה אחת". איילון כיהן כח"כ ושר בלי תיק מטעם מפלגת העבודה בכנסת ה 17.

(כזכור, אלטלנה היתה ספינה של האצ"ל. ב 1948 הובילה על סיפונה קרוב ל 1000 עולים – חלקם ניצולי שואה, ציוד רפואי וציוד צבאי. ראש הממשלה – דוד בן גוריון, וכן מי שבאותה העת פיקד על כוחות הפלמ"ח נגד האלטלנה ולאחר שנים הפך בעצמו לראש הממשלה – יצחק רבין, ידעו שעל הספינה נמצא יריבם הפוליטי, שאחריהם הפך אף הוא לראש הממשלה – מנחם בגין. הם כיהנו מטעם השמאל והוא מטעם הימין. לאחר משא ומתן כושל לחלוקת הנשק בין הצדדים, הם הורו על פתיחה באש נגד הספינה. רבין הורה להפגיזה מתותח ואף זרק בעצמו רימונים לעברה. ישנן טענות כי בן גוריון הכריז ש"התותח הקדוש" ראוי לעמוד בבית המקדש ורבין התרברב בקרב חבריו כיצד ירה על אנשי הספינה. 16 לוחמי אצ"ל נהרגו ועשרות נפצעו. הירי בוצע גם לעבר פצועים לאחר שקפצו למים בניסיון להימלט על נפשם. בין ההרוגים היו ניצולי שואה ונערים).

בטור בידיעות אחרונות שפורסם ב 21/03/2014 לפני הבחירות לכנסת ה 20, כינה דיסקין את הליכוד: "מפלגה נבובה של ימין רדוד" ואת הבית היהודי: "לאומנית שבעיניה אחדות האדמה חשובה מאחדות העם".

בדצמבר 2015 שני ראשי השב"כ הללו הצטרפו לארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה".

? ערוץ 2 ● יובל דיסקין במסיבת עיתונאים (11/05/2011) לרגל סיום תפקידו כראש השב"כ, מגיב על רצח משפחת פוגל, יוסף לבנת וכל הפיגועים שארעו בתקופת כהונתו
יובל דיסקין במסיבת עיתונאים (11/05/2011) לרגל סיום תפקידו כראש השב"כ, מגיב על רצח משפחת פוגל, יוסף לבנת וכל הפיגועים שארעו בתקופת כהונתו
? ערוץ 2

ב 11/01/2005, תקופת המחאה נגד עקירת ישוביי גוש קטיף וצפון השומרון, אלוף פיקוד הצפון בני גנץ השווה בין התקרית בה נהרג יומיים קודם לכן חייל בגזרה עליה פיקד, לבין מחאת הימין, וטען כי מחאת הימין מסוכנת יותר מהחיזבאללה. את האמירה הפוליטית נגד הימין הוא אמר, על אף שנשא אז בתפקיד צבאי.

גנץ העריך כי חיזבאללה יבצעו מינימום פעילות לאורך גבול הצפון ולא יסתכנו בהסלמה. כשנה וחצי לאחר הערכתו השגויה, החיזבאללה הרג וחטף את החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, ופרצה מלחמת לבנון השניה.

גנץ הוסיף על אמירתו הפוליטית כי יש הקפיד הקפדה יתרה על כך שבמדינת ישראל מקור הסמכות יהיה רק ממשלת ישראל. לימים, בפרוץ נגיף הקורונה, לחם בעד המשך קיום הפגנות השמאל כרגיל, על אף סכנת ההדבקות, ונגד תקנות הבריאות שהורתה הממשלה.

ב 29/07/2005 פורסם ראיון עם שרת החינוך והתרבות לשעבר שולמית אלוני בעיתון "כול אל ערב" היוצא לאור בנצרת. אלוני הגדירה את מדיניות ממשלת ישראל כלפי הערבים ביש"ע כטרור ישראלי וטענה שהוא גדול מהטרור הפלסטיני.

ב 31/07/2015 בעקבות הרצחם של בני הזוג דוואבשה ותינוקם בהצתה בדומא, פרסם הנשיא ריבלין פוסט (1, 2) בפייסבוק בו כתב: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש… לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון". הניסוח בו בחר הנשיא להשתמש השתמע כהכללת העם כולו באשמה ולפיכך קומם עליו את הציבור.

ב 02/08/2015 התראיינה (1, 2) שרת המשפטים איילת שקד (אז מפלגת הבית היהודי) לעיתונאי קלמן ליבסקינד ברדיו גלי ישראל, בעקבות דומא: "טרור יהודי פוגע בבטחון המדינה יותר אפילו מטרור ערבי… כשיש פיגוע שנעשה על-ידי יהודים אז הנזק למדינה ולבטחונה הוא גדול הרבה יותר".

שר החינוך נפתלי בנט (אז יו"ר מפלגת הבית היהודי) התראיין (1, 2) לרדיו גלי צה"ל וחזר על הדברים כי הטרור היהודי מוסכן מהטרור הערבי.

ב 10/12/2015 יצא ח"כ בצלאל סמוטריץ' (מטעם מפלגת הבית היהודי) נגד השרים במפלגתו ופרסם מאמר בעיתון בשבע בו כתב כי מדובר בפשע שיש למגר אך לא מדובר בטרור מאורגן ומי שמשווה זאת לטרור מפחית בסכנת הטרור האמתי: "הרצח בדומא, עם כל חומרתו, הוא לא אירוע טרור. נקודה".

השר בנט, ראש המפלגה, מיהר לגנות את דברי סמוטריץ וצייץ באותו מטבע לשון: "מי שזורק בקבוק תבערה על בית מגורים הוא טרוריסט. נקודה":

הוויכוח לא היה רק רעיוני. בתחילה בנט ושקד טענו כי בדקו ווידאו כי לא הופעלו בחקירות השב"כ עינויים כלפי הנערים היהודיים החשודים בהצתה. לאחר מכן הם הודו כי תמכו ואפשרו את העינויים, אך הללו נעשו במסגרת החוק. בסופו של דבר ביהמ"ש פסל את ההודאות מאחר שנסחטו תחת עינויים.

עמירם בן אוליאל הואשם ברצח. לא מעט נטען כי האירוע כלל אינו קשור לטרור וכי בדומא היו הצתות רבות על רקע סכסוכי חמולות ערביות.

ב 27/12/2015 מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי אי אפשר להשוות בין טרור יהודי לערבי. הטרור הערבי שתקף אותנו בלי הרף הוא בהיקף הרבה יותר גדול.

בינואר 2019, לקראת הבחירות לכנסת ה 21, חבר הכנסת עמר בר-לב, שבעברו הצבאי היה אלוף משנה, יצא בקמפיין שכותרתו "עמר בר-לב לוחם מול הימין". ב 23/01/2019 הוא העלה לפרופיל הפייסבוק שלו סרטון בו טוען כי חברי הכנסת נפתלי בנט, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' שהתמודדו אז בבחירות מטעם הימין, מפחידים אותו יותר מהטרור של החמאס. בבחירות לכנסת ה 24 שהתקיימו כשנה לאחר מכן, נפתלי בנט ואיילת שקד קיבלו 7 מנדטים והקימו ממשלת מיעוט כשצירפו אליהם את מפלגות השמאל, בהן מפלגת מר"צ ומפלגת רע"מ הערבית, אחרי שהללו היו כ 20 שנה באופוזיציה. ח"כ עמיחי שיקלי שהתנגד למהלך שלהם פרש והם נותרו עם 6 מנטים. מי שהצטרף לקואליציה עם בנט ושקד היה דוקא בר-לב, שקיבל את תפקיד השר לביטחון הפנים.

מי מפחיד יותר?

מי מפחיד יותר?

פורסם על ידי ‏עמר בר-לב - Omer Barlev‏ ב- יום רביעי, 23 בינואר 2019

במהלך הרמדאן 2021 התגברה הפצת סרטונים ברשת החברתית טיקטוק, בהם הצטלמו ערבים כשהם תוקפים ומשפילים יהודים. במקביל ערבים הגבירו את התקיפה נגד יהודים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. ביום ירושלים של אותה השנה, כ"ח באייר התשפ"א, 10 במאי, בניגוד לעמדת השר לביטחון פנים ולמפכ"ל המשטרה, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנוע בפעם הראשונה ממצעד רידוק הדגלים המסורתי לעבור דרך שער שכם. כשהערבים ראו תבוסה במקום תגובה, הם החלו באותו היום פרעות ברחבי הארץ, בהם השתתפו גם ערביי יו"ש, גם ערביי ישראל, וגם החמאס שירה למעלה מ 3,500 טילים מעזה לישראל, כולל לעבר ירושלים ותל אביב. באותו היום הכריזה ישראל על "מבצע שומר החומות".

ב 16/05/2021 פורמה בוואלה כתבה של הכתב לענייני משטרה – לירן לוי, המציגה השוואה בין התפרעויות של יהודים להתפרעויות של ערבים. מהסיכום עולה כי אין כל סימטריה:

  • בתי תפילה שנשרפו: 10 בתי כנסת, 0 מסגדים
  • בתי תפילה בהם הוכנו מצבורי אבנים ובקבוקי תבערה: 0 בתי כנסת, 28 מסגדים ובנוסף הר הבית
  • בתי תפילה בהם הוסתו המתפללים לפגוע בצד השני: 0 בתי כנסת, 22 מסגדים
  • בתים שנשרפו: 112 של יהודים, 1 של ערבים שנשרף גם כן ע"י ערבים שטעו בזיהוי המשפחה
  • בתים שנבזזו: 386 של יהודים, 0 של ערבים
  • בתים שניזוקו: 673 של יהודים, 13 של ערבים
  • מכוניות שהוצתו: 849 של יהודים, 13 של ערבים
  • הארכת מעצר של חמושים: רק יהודים, אצל ערבים כלל לא בוצעו מעצרים
  • יידויי אבנים על בלתי מעורבים: 41 אירועים נגד ערבים, 5018 אירועים נגד יהודים
  • החרמות נשק: רק אצל יהודים, על אף שהנשקים מוחזקים ברישיון, אצל ערבים כלל לא הוחרמו נשקים, על אף שהם מוחזקים ללא רישיון

ב 13/05/2021, נשיא אוניברסיטת תל אביב – פרופ' אריאל פורת, פרסם סרטון לסטודנטים בו טען כי: "הפגיעה באזרחים ערבים היא פגיעה במי שהוא מיעוט בקרבנו ועל כן היא חמורה שבעתיים". בעקבות מחאה, כעבור כחצי שעה הוסר המשפט מהסרטון. להלן הסרטון עם המשפט לפני שהוסר.

ב 15/05/2021, הושלך בקבוק תבערה לעבר בית בו מתגוררת משפחה ערבית. ח"כ מטעם מרצ – יאיר גולן מיהר לצייץ עוד באותו היום (1, 2) כי "הטרור היהודי מסוכן פי אלף מהפלסטיני". בהמשך התברר כי הבקבוק נזרק ע"י ערבים שטעו בזיהוי הבית. כמו גם בעבר, מיהר גולן למחוק את הציוץ, אך אנו הספקנו ללכוד צילום מסך שלו.

ב 18/05/2021, מפכ"ל המשטרה – יעקב שבתאי, נאם במסיבת עיתונאים: "מבחינתי זה טרוריסטים משני הצדדים".

כתיבת תגובה