חדשות מזווית אחרת

חתונה בחצר הרבי

בצל מגיפת הקורונה והאיסור על התקהלות, אנו נחשפים ליותר ויותר חתונות מצומצמות מבחינת קהל מצד אחד, אך מרגשות, יצירתיות ומיוחדות מהצד השני, מאחר שעל פי ההלכה היהודית אין לדחות חתונה שנקבע לה תאריך.

כזכור, במוצ"ש הורה משרד הבריאות על מגבלות שונות, ביניהן איסור התקהלות של מעל 10 אנשים. לבקשת הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, פורסם תיקון מספר 10 ולפיו בריתות, חתונות והלוויות ניתן יהיה לערוך בהשתתפות של עד 20 אנשים, תוך הקפדה על שמירת מרחק של 2 מטר בין אדם לאדם.

הערב, ברמת בית שמש א', התגייסו כל תושבי השכונה לסייע לחתונותיהן של שתי משפחות שנערכו בו זמנית.

📷 נתי ופאני בן-גיגי

עירוב חצרות

השכן מקומת הקרקע השאיל את חצר ביתו בכדי לערוך את החופה. השכן מהבניין השני השאיל אף הוא את החצר שלו בכדי לאפשר מקום לכסא הכלה ואילו השכנים האחרים פתחו את ביתם, או יותר נכון את מרפסות ביתם למוזמנים, בכדי להקפיד על הנחיות משרד הבריאות.

פאני בן-גיגי, תושבת השכונה שפתחה את מרפסת ביתה למוזמנים, משתפת את קוראי תקשורת.נט בחוויה המרגשת: "במהלך היום לא ידעתי כלל על החתונה. פתאום קיבלתי שיחת טלפון מאחת השכנות שביקשה ממני רשות לתת למוזמנים להיכנס למרפסת שלי. כמובן שנעניתי לבקשתה בשמחה. זה היה אירוע ממש מרגש. כל אחד נתן משהו מעצמו כדי לאפשר את ההפקה הזו. למרות שמלכתחילה הם תכננו אירוע שונה, היה משהו מיוחד דווקא באופן שבו נערכו החתונות הללו. הנגינות של שתי החתונות שהתקיימו בחצרות במרחק בניינים ספורים זה מזה, הדהדו ברחבי השכונה בו זמנית, התערבבו זו בזו, התאחדו והשרו אווירה חגיגית במיוחד על תושבי השכונה. זה לקח אותי לילדות שלי בנתיבות, לשמחה המיוחדת שהיתה אז בעיירות הפיתוח. פתאום אנשים רואים שאפשר לשמוח ולחגוג באינטימיות, גם בלי הפקת ענק".

כתיבת תגובה