חדשות מזווית אחרת

היסטורית הטרור של שבט אבו-אלקיעאן

בעקבות הפיגוע הרצחני בבאר שבע, במקום לתת בימה למשפחות הנרצחים, החליטה התקשורת הישראלית לתת בימה דוקא לבני השבט הבדואי אבו-אלקיעאן, ממנו יצא המחבל הערבי, כדי לטהר את שמם. אלא שעל אף הגינויים לפיגוע שבני השבט משמיעים, לשבט היסטוריה ארוכה של פשע וטרור. פעם אחר פעם התקשורת הישראלית מציגה כל אירוע שכזה כיוצא דופן, והשופטים מקלים בגזר הדין. ההערכות הביטחוניות הן ,כי בתוך השבט ישנם מאות פעילי ארגון הטרור האכזרי דעאש. אותם הפעילים נהנים מתעודת זהות ישראלית.

שבט אבו-אלקיעאן מתגורר בנגב. מרבית בני השבט מתגוררים בישוב חורה והשאר בכפרים הבלתי חוקיים עתיר ואום אלחיראן. השבט מונה כעשרת אלפים איש. מספר מצומצם מתוכם משרת בצה"ל, אך לא מעט מזוהים עם ערביי יו"ש, וחלקם אף מזוהים עם ארגון הטרור דאעש. על אף שעיקר פעילות דאעש הינה במדינות הערביות ועל אף דעיכתו, על פי גורמי הביטחון, דוקא בישראל, חלה מגמה מדאיגה ומספרם של בני שבט אבו-אלקיעאן המזוהים עם דאעש עלה בשנים האחרונות מעשרות למאות. ארגון הטרור דאעש ידוע ברציחות בשיטות אכזריות ובתיעודן והפצתן בסרטוני וידאו. השיטות הללו, כוללות בין היתר: השלכה מגגות בניינים, עריפת ראשים, קבירה בחיים, הטבעה, שריפה ועוד זוועות שהדעת האנושית אינה מסוגלת לעלות בדעתה.

יום לאחר מסע טבח בבאר שבע, במהלכו רצח המחבל מוחמד אבו-אלקיעאן ארבעה ופצע שתיים, עוד בטרם יבש הדם ונקברו הקורבנות, כלי התקשורת החליטו להעניק את הבימה לא למשפחות הנרצחים אלא דוקא להורי המחבל ולמקורביו. הכותרות הראשיות מציגות תמונת מצב כאילו הכפר חורה כולו מזועזע וכי הורי המחבל טוענים שזה אינו החינוך שהם העניקו. מהגורמים הרשמיים אכן נשמעים גינויים, אך העובדות בשטח שונות. הכותרות הקטנות סותרות את טענות ההורים ומעידות דוקא על כך שזה בהחלט החינוך שקיבלו גם אחיו של המחבל שסייעו לו לבצע את הפיגוע. החינוך הזה, כך מסתבר, מחלחל גם לדור הבא. המחבל עצמו, שהצטרף לדאעש, עבד כמורה, והוא לא היה המורה היחיד בשבט, שהצטרף לארגון הזה, והעניק את החינוך הזה לתלמידיו.

حلم ابو القيعان شسمه خبر عاجل .. المملكة العربية السعودية تقصف تل أبيب و المدن الإسرائيلية بالصواريخ كما أن الدببابات...

פורסם על ידי ‏זיאד אבו אלקיעאן‏ ב- יום שני, 4 באוגוסט 2014

פוסט ישן מתוך פרופיל פייסבוק. המילים אינן מקוריות, אך השורה הראשונה כן. תרגום:

חלומו של אבו אלקיעאן הוא שמו
חדשות מרעישות ..
ערב הסעודית מפגיזה את תל אביב וערי ישראל בטילים, כאשר טנקים סוריים מסתערים על הגבולות ומפציצים את ישראל מהצד המזרחי, ומצרים פותחת את מעבר רפיח וצבאותיה נכנסים לתמוך בעמנו בעזה. הכוחות המיוחדים הירדניים מנחיתים את כוחותיהם בעזה כדי לתמוך בצבא המצרי נגד ישראל.
הפשיטות הביאו עד כה להרג ולשבי של מאות חיילים ישראלים. היהודים ירדו למקלטים, ונתניהו נמלט במטוס פרטי לאמריקה.
מועצת הביטחון של האו"ם מתכנסת בישיבת חירום, ודורשת ממדינות ערב להפסיק את התוקפנות שלהן נגד ישראל. ארה"ב שלחה נושאות מטוסים לסייע לישראל, אך הצי המרוקאי יירט אותן והטביע אותן באוקיינוס האטלנטי וסגר את המעבר הימי של מיצר גיברלטר.
"סליחה, קצת נסחפתי".

אני רק מאחל שזה יתגשם, ואני הערבי הראשון שמוסר את נפשי למען השבת פלסטין בשלמותה, על כל אדמותיה, כולל ירושלים הקדושה, הראשון מבין שני הקיבלים [כיווני התפילה הקדומים של האסלם] והשלישי מבין שני המסגדים הקדושים.
הו אלוהים, אני מקווה שפלסטין תשוחרר לפני שאמות. אמן ….
וזו האנרגיה.

היישוב חורה
📷 צילום: Mike Leibsohn – ויקיפדיה

סיכום היסטורי חלקי, מציב תמונת מצב עגומה ומדאיגה, שונה מאוד מזו שמנסה התקשורת הישראלית להציג:

🔴 אתמול, 22/03/2022, מוחמד אבו-אלקיעאן, יוצא לבצע פיגוע בבאר שבע. הוא דורס למוות את רוכב האופניים הרב משה קרביצקי, אב ל 4. משם ממשיך המחבל לתחנת דלק, שם דוקר למוות את לורה יצחק, אם ל 3. משם ממשיך המחבל לחנות בגדים, שם דוקר למוות את דוריס יחבס, אם ל 3. משם ממשיך המחבל לרחוב, שם דוקר למוות את מנחם יחזקאל מנוחין, בן 67. לפני שהמחבל מחוסל הוא מספיק לדקור ולפצוע שתי נשים נוספות. ב 2016 נשפט המחבל על הצטרפותו לארגון הטרור דאעש, אך השופט יואל עדן ריחם עליו, והחליט להקל בעונשו, אחרי שהאמין לחרטה ולהבטחה של המחבל כי לא ישוב על מעשיו.

 
🔴 ביוני 2021 נעצר איש העסקים יעקוב אבו-אלקיעאן, לאחר שיוצר קשר עם ח'יידר, איש עסקים עיראקי המופעל כסוכן על ידי מנגנוני הביטחון באיראן, מיידע אותו על תקיפה שישראל מתכוונת לבצע בסוריה לפני שהיא אכן מבוצעת ומוסר מידע בטחוני רגיש. יעקוב מקורב לרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון ואף שובץ ברשימה של יעלון שהתמודדה לכנסת. הוא מודה בדברים המיוחסים לו, אך טוען כי רק התרברב והתלוצץ, ולא התכוון באמת למסור מידע לאויב. השופט אליהו ביתן מרחם עליו, מותח ביקורת על מעצרו וטען כי "הסיפור לא מרשים". שבוע לאחר מכן מואשם יעקוב במגע עם סוכן חוץ ומסירת ידיעה לאויב. לפי כתב האישום הוא הופעל בידי האיראנים באמצעות מתווך עיראקי כדי שיעביר מידע על הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר בני גנץ.
 
🔴 ב 18/01/2017 לפנות בוקר, כוחות הביטחון מגיעים להרוס מבנים בלתי חוקיים בכפר אום אלחיראן. יעקוב אבו-אלקיעאן דורס למוות את השוטר רס"ב ארז עמדי לוי, אב ל 2. השוטרים פותחים באש לעבר הרכב והורגים את יעקוב. המשטרה טוענת כי יעקוב ביצע את הרצח מתוך כוונה לבצע פיגוע. ניצב-משנה אייל אזולאי, ראש מתפ"א טוען כי "אותו מחבל שעט לעבר הלוחמים שלנו ודרס במכוון את ארז". ב 08/09/2020 ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, יוצא בהכרזה והכרה כי הדריסה נעשתה בשוגג וממשלת ישראל מתנצלת בפני משפחת אבו-אלקיעאן.
 
🔴 ב 07/06/2019 פורצת קטטה בין שתי משפחות מחורה, שתפתחת לירי הדדי. שוטרים שמוזעקים נקלעים למטר אבנים ונפצעים. נשק של שוטרת נחטף. אחד מחוטפי הנשק נעצר, אלא שבבית המשפט, הקלדן מבחין כי החוטף יחף ויוצר לו סנדלים מקרטון. סנגורו של החוטף קולט את האוצר שנפל לידיו. הוא אינו חושב פעמים ורוכש לעצור נעליים מכספו. השוטר מבין את הדרמה המתרחשת בבית המשפט ולאן נושבת הרוח, ומחליט למשוך את הבקשה למעצר בית. השופט תומר אורנוב מרחם על החוטף ומשבח את כולם על הדאגה לכבודו של החוטף.
 
🔴 ב 07/06/2015 אריה שושן – פקח מועצת הלול, יחד עם פקחים נוספים, מנהלים מרדף אחר מבריחי ביצים מהכפרים ביו"ש. הפקחים מבחינים ברכב המוכר מתחום הברחות הביצים והבשר ומסמנים לו לעצור. הנהג, מג'די אבו-אלקיעאן, פורץ שלושה מחסומים שהציבו הפקחים, סוטה לעבר הפקח אריה המהורה לו לעצור, מאיץ את מהירות הנסיעה, דורס אותו בכוונה ונמלט. בהמשך הדורס נתפס. השופט מרחם ודן אותו לעונש של מאסר למשך שנה ו 10 חודשים בלבד. יחד עם הדורס, נעצרים לא פחות מ 9 חשודים נוספים במעורבות בדריסה, אך לא מוגשים נגדם כתבי אישום. זיוה, אמו של אריה, אינה מסוגלת לעמוד ברצח בנה. הלב שלה מתנפץ לרסיסים ומספר שעות לאחר הרצח היא הולכת לעולמה.
 
🔴 בדצמבר 2015 עוצר השב"כ 25 סטודנטים ערבים, בחשד למעורבות בחוליית חמאס, המתכננת לבצע פיגועי חטיפה, התאבדות ולהניח מטעני חבלה בירושלים – בבית הכנסת הגדול, בקניון מלחה ובקניון ארנה, מתחת לבימת הנאומים, במטרה להתנקש בראש הממשלה דאז. בין העצורים הבולטים פהאדי אבו-אלקיעאן, תושב חורה, פעיל דאעש, המביע נכונות לבצע פיגוע באמצעות חגורת נפץ או מכונית תופת.
 
🔴 ביוני 2015 עוצר השב"כ שישה תושבי חורה, מתוכם ארבעה מורים, הפועלים ומטיפים להצטרפות לדאעש. בשיר ג'ברין סלים אבו-אלקיעאן, אכרם ע'אלב אחמד אבו-אלקיעאן, מחמד ע'אלב אחמד אבו-אלקיעאן, עיסא שחדה/חדר חסן אבו-אלקיעאן, שריף שחאדה רזק אבו-אלקיעאן, חמזה עבד עלי אבו-אלקיעאן.
 
🔴 ב 28/04/2014 עוצר השב"כ את אדריס טאלב אחמד אבו-אלקיעאן, לאחר שמסייע לאחיו עת'מאן אבו-אלקיעאן וכן לקרוב משפחה נוסף בשם שפיק אבו-אלקיעאן, להסתנן מהארץ ולהצטרף לדאעש. עת'מאן, שנהרג באחד מקרבות דאעש, היה קודם לכן רופא בבית החולים ברזילי באשקלון.

כתיבת תגובה