חדשות מזווית אחרת

גינה לי חביבה

הימין מחבב גינויים עצמיים כדי להתחנף לשמאל, וחושב שבכך הוא מצטייר כנאור. השמאל דוקא רואה בכך חולשה של הימין, ונמנע מלגנות את עצמו.

"גל גינויים" מהימין על מעשים בקרבו מגיע בד"כ בתחרות. ככל שהמגנה יוצא יותר מגדרו, כן הוא מצטייר בעיני עצמו כנאור יותר. השמאל לא חש צורך לגנות את חבר הכנסת עופר כסיף מטעם המפלגה המשותפת, על אף שרשימה זו מעודדת ותומכת במחבלים. כשאורן חזן היה חבר כנסת מטעם הליכוד, אנשי ימין חשו צורך לגנות את אמירותיו כשיצא לא אחת נגד הזרם. השמאל לא חש צורך לגנות מפלגות קיצוניות או ארגונים קיצוניים מצדו, המכפישים את צה"ל ומוסרים שמות של חיילים לבית הדין בהאג כביכול כמי שבצעו פשעים נגד האנושות. הימין כן חש צורך להוציא מחוץ לחוק את מפלגת כך בעקבות התנגדותה לנישואי התבוללות, ולגנות את העומד בראשה, חבר הכנסת הרב מאיר כהנא. לרגע ניתן להתבלבל ולשכוח שהוא לא רצח, אלא נרצח. הוא בפיגוע אחד, ובנו בנימין ואשת בנו טליה בפיגוע אחר. השמאל לא חש צורך לגנות את ה"אנרכיסטים" וה"רדיקלים". הימין כן חש צורך לגנות את "נוער הגבעות". הנאורות המצטיירת אצל המגנים מהימין, אינה אלא דימוי עצמי בלבד, ומתפרשת אצל השמאל דוקא כחולשה.

מעניין להתבונן כיצד השמאל נמנע מלגנות אירועים מקרבו.

כך מגנה ח"כ מוסי רז ממרצ את דברי הגזענות של פרופ' אמיר חצרוני השמאלני כלפי עדות יוצאי המזרח:

ב 22 באוגוסט 2020 פרסמה משטרת ישראל כי שוטר נפצע מאבן שהושלכה לעברו בהפגנת השמאל נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו:

אהוד ברק, לשעבר ראש הממשלה מטעם השמאל, ומהגורמים שממנו את אותן הפגנות השמאל, בחר דוקא להאשים את השוטרים וכינה אותם "משתוללים":

אלימות משטרתית בוטה הלילה בבלפור. בשליחות הנאשם רדוף החרדות, ובהנחיית השר לבטחון בלפור והקרנפים בפיקוד העליון- שוטרים...

פורסם על ידי ‏Ehud Barak - אהוד ברק‏ ב- יום שבת, 22 באוגוסט 2020

מי שערק ממחנה הימין למחנה השמאל, (משה סמולינסקי…) בוגי יעלון, רמז בתגובתו כי השוטרים מתנהגים כמו נאצים:

יריב אופנהיימר מתנועת "שלום עכשיו" היחיד שלא התחמק והתייחס באופן ישיר לאירוע, פשוט הכחיש אותו…

ב 4 באוגוסט 2012, בהפגנת השמאל נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו שנערכה בתל אביב, נעצר הנריק קרטס, מפגין בן 19, לאחר שזרק על שוטר בקבוק מים, חטף מידיו גז פלפל וריסס אותו. יריב אופנהיימר שנכח בהפגנה, הגיב לחדשות "וואלה!" על המקרה: "משטרת ישראל הלבישה שוטרים סמויים בחולצות של יאיר לפיד ושלחה אותם לצלם את האנשים בקהל. לאחר שחשפו אותם, השוטרים העלימו לפתע את החולצות ונשארו עם חולצות רגילות. זה מעשה שפל, מיותר, אנטי דמוקרטי ומביש שלא צריך לחזור על עצמו במשטרת ישראל" (מקור 1מקור 2מקור 3מקור 4).

כתיבת תגובה