חדשות מזווית אחרת

אוני' בר אילן מצטרפת לפוליטיקה?

אוניברסיטת בר אילן הצטרפה לפורום החילוני, וכן לארגוני הלהט"בים, הפמיניסטיות והשמאל, והוסיפה את השם והלוגו שלה כחלק ממארגני ההפגנה, באמצע כרזה שכותרתה: "לעצור את מפלגות השנאה". בפוסט שאליו צרפה את הכרזה, ציינה את מפלגת הציונות הדתית. האוניברסיטה בתגובה: "לא מצוין בשום מקום כך".

במקביל לטקס השבעת הח"כים החדשים, נערכה מול משכן הכנסת הפגנה, מטעם הפורום החילוני, האגודה לזכויות האזרח וכן ארגוני הלהט"בים והפמיניסטיות, שכותרתה: "לעצור את מפלגות השנאה".

לאלו מפלגות התכוונו המארגנים?

אם חשבתם שההפגנה היא נגד מפלגת ישראל ביתנו, בגלל היו"ר אביגדור ליברמן, שב 2013 צולם כשהוא מבקש מהרב שמואל אוירבך שיסיר את המועמד שהרב הציב לראשות עיריית ירושלים ויתמוך במועמד שליברמן הציב, תמורת הבטחתו של ליברמן כי בירושלים לא יתקיימו: "ולא כל המצעדים שעושים פה ולא פסטיבלי גייז", או בגלל סירובו ב 2019 להיפגש עם נציגי הקהילה הגאה, או בגלל שהמפלגה בראשותו הצביעה נגד חוקים המטיבים עם הקהילה הלהט"בית כמו ברית הזוגיות ושוויון באימוץ, או בגלל הדברים שאמרה לאחרונה ניקול ראידמן כי ליברמן לא מסכים להימצא בחדר אחד עם הומוסקסואלים, או בגלל הדברים שאמרה לאחר מכן סופה לנדבר, מספר 2 לשעבר במפלגתו שכיהנתה כשרת העלייה והקליטה מטעם המפלגה, כי ליברמן שונא הומואים, הרי שטעיתם.

אם חשבתם שההפגנה היא נגד מפלגת מרצ, בגלל חברת הכנסת הערביה ג'ידא רינאווי זועבי, הניצבת במקום הרביעי ברשימה, שהתבטאה כי לא תתמוך בחוק האוסר טיפולי המרה, מתוך התחשבות בחברה הערבית, טעיתם.

אם חשבתם שההפגנה היא נגד מפלגת רע"מ שהתבטאה נגד החוק האוסר טיפולי המרה, טעיתם.

אם חשבתם שההפגנה היא נגד מפלגות שבפועל הצביעו נגד החוק, כמו הליכוד, יהדות התורה, ש"ס, ועוד, טעיתם.

אם חשבתם שההפגנה היא נגד מפלגות שהצביעו נגד חוקים שקידמו ארגוני הפמיניסטיות, טעיתם.

בכרזת ההפגנה מופיעה רשימת הגופים המארגנים, ובהם "מרכז רקמן לקידום מעמד האשה – הפקולטה למשפטים אוניברסיטת בר אילן", כשלצדו מתנוסס לוגו האוניברסיטה.

אז את מי מכנים מארגני ההפגנה "מפלגות השנאה"?

ובכן התשובה מופיעה בפוסט של מרכז רקמן "חברי מפלגת ”הציונות הדתית“".

לנו נותר לתהות, מדוע מוסד אקדמי הנהנה מכספי המסים מביע עמדה פוליטית, וכיצד הוא מכנה את רשימת מפלגות ציונות הדתית, שללא ספק מצביעים רבים לרשימה נמנים בקרב המרצים והסטודנטים שלו, "מפלגות השנאה".

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה:

"מרכז רקמן הפועל מהפקולטה למשפטים לקח חלק בהפגנה בה שותפים ארגוני נשים מכל קצווי הקשת הפוליטית והציבורית בישראל. זו לא הפגנה כנגד מפלגת הציונות הדתית ולא מצוין בשום מקום כך, אלא כנגד כוחות פוליטיים שמבקשים למנוע את הייצוג של נשים בציבוריות הישראלית".

כתיבת תגובה